„SILESIANA 2024” – 13. Targi Ksiązki Regionalnej we Wrocławiu.

W dniach 16 – 19 maja 2024, we Wrocławiu odbyły się 13. Targi Książki Regionalnej Silesiana.
I po raz trzynasty tradycyjnie ze swoimi publikacjami wystąpiło tam Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, które jednocześnie reprezentuje i upowszechnia na szczeblu wojewódzkim wiedzę o działalności wydawniczej na ziemi głogowskiej. W tym roku stoisko obsługiwali: Grażyna Myśków, Antoni Bok, Krzysztof Jung i Krzysztof Król.

Jedną z imprez towarzyszących Targom jest przyznawana od kilku lat Nagroda Wydawnicza Silesiana 2024 za publikację promującą Dolny Śląsk i jest wizytówką regionu.

W tym roku, wśród 25 zgłoszonych przez wydawców publikacji, znalazły się dwie, których których współautorami sa znani głogowscy regionaliści: „Kraina pól malowanych i bogatych złóż miedzi. Powojenne dzieje gminy Żukowice” (autorzy: Joanna Nowosielska-Sobel, Grzegorz Strauchold, Dariusz A. Czaja) oraz „Alta Ecclesia. Grodowiec – zarys dziejów miejscowości i sanktuarium” (autorzy: Marek R. Górniak, Piotr Krzemiński).
Wyróżnienie otrzymali Członek Rady TZG Marek Robert Górniak i Piotr Krzemiński za wydawnictwo albumowe o Grodowcu, którego wydawcą jest Gmina Grębocice.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.